![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 14908297
*
nr 1490 8297
Bruno Mathsson
(1907-1988), Sverige
Fåtölj, Jetson, Dux, stomme av kromad metall, sits av kanvas med läderskoning, etikettmärkt
Kondition: slitage
Bruno Mathsson, född 1907 i Värnamo, död 1988 i Värnamo, svensk möbelformgivare och arkitekt.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2022
kl 20:03:04
- Konstnär/Designer
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson, född 1907 i Värnamo, död 1988 i Värnamo, svensk möbelformgivare och arkitekt.
Läs mer om Bruno Mathsson
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson dux etikettmärkt fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol stol stolar svensk design sverige
-
6110 Klaffbord
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Bredd: 40+ 2x..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
*
Bruno Mathsson
Kondition: slitage
Bruno Mathsson, född 1907 i Värnamo, död 1988 i Värnamo, svensk möbelformgivare och arkitekt.
Läs mer om Bruno Mathsson
nr 1490 8297
Bruno Mathsson
(1907-1988), Sverige
Fåtölj, Jetson, Dux, stomme av kromad metall, sits av kanvas med läderskoning, etikettmärkt
Kondition: slitage
Bruno Mathsson, född 1907 i Värnamo, död 1988 i Värnamo, svensk möbelformgivare och arkitekt.
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2022 |
- Konstnär/Designer
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson, född 1907 i Värnamo, död 1988 i Värnamo, svensk möbelformgivare och arkitekt.Läs mer om Bruno Mathsson
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson dux etikettmärkt fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol stol stolar svensk design sverige
-
6110 Klaffbord
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Bredd: 40+ 2x..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47